Hava Sıcaklıkları Yükseliyor, Önümüzdeki Hafta Sis Görülecek

03 Kasım 2021 18:15 Yaşam
resimler-haber/hava_durumu_son_bir_hafta.jpg
google news

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre bu hafta yurdun genelinde sis hadisesi görülecek. Yurt genelinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üstüne aniden çıkacak. Buna bağlı olarak yerden yükselen hava kütlelerinin Marmara Bölgesi, Ege Bölgesi, İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu başta olmak üzere yurdun genelinde özellikle daha soğuk olan sabah ve gece saatlerinde sis görülecek.

Sisin etkisinin 8 Kasım Pazartesi'ye kadar süreceği tahmin ediliyor. Yapılan açıklamada görüş mesafesinin kısalabileceğini bildiren Meteoroloji vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmmanın önemini hatırlatıyor. Açıklamada:

"04.11.2021 Perşembe gününden itibaren hava sıcaklıklarının yurt genelinde artarak mevsim normallerinin üzerine çıkmasıyla birlikte, Marmara Bölgesi, Ege Bölgesi, İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu başta olmak üzere genellikle sabah ve gece saatlerinde görülecek olan sis ve pus hadiselerinin görüş mesafesinde azalmaya sebep olacağı tahmin ediliyor.

Sis ve pus hadiselerinin 08.11.2021 Pazartesi akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınlayacağı güncel tahmin ve uyarıları takip etmeleri önem arz etmektedir." ifadeleri yer alıyor.