47. Geleneksel Plastik Sanatlar Sergisi Açıldı

24 Aralık 2021 15:23 Kültür/Sanat
resimler-haber/47.plastik_sergisi_trabzon.jpg
google news

Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından 1974 yılından itibaren düzenlenen ve bu yıl 47. açılacak olan Trabzon Sanatçıları Geleneksel Plastik Sanatlar sergisinde 83 sanatçının eseri sanatseverlerle buluşacak ve yeni Trabzon Güzel Sanatlar Galerisinin de açılışı gerçekleşecek.

Trabzon 47. plastik sanatlar sergisi

Türk resim sanatının usta isimlerini yetiştiren ve köklü bir sanat geçmişine sahip olan şehirde, aralıksız olarak devam eden ve bu yıl Güzel Sanatlar Galerisi’nde 47. açılacak olan sergide Trabzonlu sanatçıların birbirinden güzel eserleri sergilenecek. Komisyonun değerlendirmesinden geçen resimlerin sergileneceği sergide, birçok kategoriden eser bulunuyor. Ulusal ve uluslararası düzeyde önemli kültürel etkinliklere ev sahipliği yapan Trabzon’da sanatsal değerlerin gelecek nesillere aktarılması noktasında Trabzon Sanatçıları Geleneksel Plastik Sanatlar Sergisi,  oldukça önem taşıyor.

Türk resim sanatına önemli değerler kazandıran Trabzon'da usta sanatçıların yanı sıra genç kuşakların da dahil olduğu Geleneksel Plastik Sanatlar Sergisi, 17 Aralık Cuma günü saat 17.30’da Trabzon Güzel Sanatlar Galerisi’nde açılacak. Sergi, 7 Ocak 2022 tarihine kadar sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.
 

47. ‘Trabzon Sanatçıları Geleneksel Plastik Sanatlar’ sergisi