49. Trabzon Sanatçıları Geleneksel Plastik Sanatlar Sergisi

15 Aralık 2023 22:28 Kültür/Sanat
resimler-haber/plastik_sanatlar_sergisi.webp
google news

Cumhuriyetimizin 100. Yıl Anısına 49. ‘Trabzon Sanatçıları Geleneksel Plastik Sanatlar’ sergisi açıldı.

Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından 1974 yılından beri aralıksız düzenlenen ve geleneksel hale getirilen bu yıl Cumhuriyetimizin 100. Yıl anısına 112 sanatçının 112 çalışmasının yer alacağı 49. Trabzon Sanatçıları Geleneksel Plastik Sanatlar Sergisi sanatseverlerle buluşuyor.

Türk resim sanatının usta isimlerini yetiştiren ve köklü bir sanat geçmişine sahip olan şehirde, aralıksız olarak devam eden ve bu yıl Trabzon Güzel Sanatlar Galerisi’nde 49. açılacak olan sergide Trabzonlu sanatçıların birbirinden güzel eserleri sergilenecek olup, Ulusal ve uluslararası düzeyde önemli kültürel etkinliklere ev sahipliği yapan Trabzon’da sanatsal değerlerin gelecek nesillere aktarılması noktasında Trabzon Sanatçıları Geleneksel Plastik Sanatlar Sergisi oldukça önem taşıyor.

Türk resim sanatına önemli değerler kazandıran Trabzon'da usta sanatçıların yanı sıra genç kuşakların da dahil olduğu Geleneksel Plastik Sanatlar Sergisi, 15 Aralık Cuma günü saat 17.30’da Trabzon Güzel Sanatlar Galerisi’nde açıldı.

Sergi, 30 Aralık 2023 tarihine kadar sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ