Anadolu Üniversitesi 2. Üniversite Kayıt Tarihleri Uzatıldı

09 Ekim 2021 17:44 Gündem
resimler-haber/anadolu_üniversitesi_aöf_başvuruları.jpg
google news

Rektörlükten yapılan açıklamaya göre 2021-2022 öğretim yılı ikinci üniversite online başvuru ve kayıt işlemleri 17 Ekim Pazar gününe kadar uzatıldı.

Yapılan açıklamada;
"Kariyerinde yükselmek, ilgi duyduğu bölümde okumak ve hayallerini gerçekleştirmek isteyenler için İkinci Üniversite, 5’i yeni açılmış olan 41 ön lisans ve 21 lisans programında okuma fırsatı sunuyor.

Bu yıl ilk kez öğrenci kabul edecek ön lisans programları olan Bilgisayar Programcılığı ve Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği ile yeni açılan lisans programları olan Görsel İletişim Tasarımı, İktisat (İngilizce) ve Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (İngilizce) bölümleri de yeni öğrencilerini bekliyor.

Adalet Ön Lisans Programı ise ikinci üniversite kapsamında bu yıl son kez öğrenci kabul edecek." ifadeleri yer aldı. 

anadolu üniversitesi duyuru görseli

2002 yılında  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi’nce hayata geçirilen sınavsız ikinci üniversite,  ön lisans ve lisans programlarına sınavsız başvurarak kayıt olma imkânı tanıyor. İkinci üniversite kapsamında herhangi bir yükseköğretim kurumundan lisans eğitimi alanlar ve mezun olanlar lisans ve ön lisans programlarına başvurabilirken;  ön lisans eğitimi alanlar ve mezun olanlar da ön lisans programlarına başvurabiliyor.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Nasıl Kaydolurum?

İkinci Üniversite'ye kayıt yaptırmak isteyen adayların aoskayit.anadolu.edu.tr  adresinden e-devlet şifresi ile başvuru yapması gerekiyor. İkinci Üniversite hakkında detaylı bilgi 7/24 hizmet veren çağrı sisteminden ve ikinciuniversite.anadolu.edu.tr/ web sitesinden alınabilir.