Ege, Akdeniz ve Doğu Bölgelerinin İç Kesimlerinde Şiddetli Sağanak

31 Ekim 2021 12:41 Yaşam
resimler-haber/Meteoroloji_uayarıları_antalya.jpg
google news

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarılara göre; sıcaklık değerleri yudun iç ve doğu kesimlerinde 1 ila 4 derece arasında artış gösterecek. Diğer kesimlerde hava sıcaklığında bir değişim görülmeyecek. 31 Ekim Pazar günü hava parçalı ve çok bulutlu seyredecek.

Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Konya, Sivas, Kayseri, Niğde, Gaziantep, Kilis, Adıyaman ile Kırklareli'nin kıyı kesimlerinde yağış tahmin ediliyor.

Yağışların Muğla, Aydın, Antalya'nın doğu ilçeleri, Batman, Siirt, Şırnak, Muş, Van'ın güneyi ile Bitlis ve Hakkari çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Buralarda meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı  dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Antalya'da Sağanak Yağış Görülecek

Antalya il geneli ve Antalya Körfezinde 02.11.2021 Salı öğle saatlerine kadar aralıklı ve yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Kuvvetli yağışların sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, ulaşımda aksamalar, ani kuvvetli rüzgar ve fırtına ile deniz üzerinde hortum gibi olumsuzluklara sebep olabileceği tahmin edilmektedir. Kuvvetli meteorolojik hadiselerin meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı denizcilik ile ilgili kurum ve kuruluşlar, ilgililer ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınlayacağı anlık meteorolojik uyarılar ile güncel tahmin raporlarını takip etmeleri önem arz etmektedir.