Festival "Boş Alan" ve “Boşluk”

04 Haziran 2022 14:26 Kültür/Sanat
resimler-haber/doğçlama_dans_istanbul_moren_haber.webp
google news

Uluslararası doğaçlama Dans Festivali'nin bu yılki teması: "Boş Alan" ve “Boşluk”, Peter Brook‘un kavramsallaştırdığı “The Empty Space” (Boş Alan) kavramından ilhamını alıyor.

Uluslararası Doğaçlama Dans Festivali bu yıl 10-19 Haziran 2022 tarihleri arasında İstanbul’da yüz yüze ve çevrimiçi olarak hibrit bir şekilde gerçekleşiyor. Festival yerel ve yurt dışından katılacak sanatçıların performans, atölye, dans filmleri ve sunumları için açık çağrıda bulunuyor! 2022 yılının Dans Filmleri kategorisi seçkisi Dance Camera İstanbul Festivali/Dance Camera PandeMANIA @dance.camera_istanbul & @improdancefest işbirliği ile gerçekleşiyor.

2022 yılında Uluslararası Doğaçlama Dans Festivali, Yücel Kültür Vakfı ev sahipliğinde Sivil Toplum için Destek Vakfı, Turkey Mozaik Foundation ve İKSV eş finansmanıyla sağlanan Avrupa Birliği Kültür Sanat Fonu hibe desteği sayesinde sizlere ulaşıyor olacak.

Festivalin bu yılki teması: ‘Boş Alan’ ve Boşluk, Peter Brook‘un kavramsallaştırdığı ‘The Empty Space’ (Boş Alan) kavramından ilhamını alıyor. Festival; dansın, şehrin ‘boşluk’larında yeniden kurgulanması ve insanların hareket aracılığıyla bu ‘boşluklarda’ yeni bağlar inşa etmesine odaklanıyor.

Tema kapsamında: “Mekânın bileşenleri, uzamın dönüşümü, bedenin negatif ve pozitif alanları, boşlukta beden, bedenin içi ve dışındaki boşluklar, oyun alanı olarak dans, boşluk anı, boşluk, ‘şimdi ve burada olma hali’, andalık, kendiliğindenlik” alt başlıkları yer alıyor. Festivalin bu seneki teması kapsamında, kamusal alanlar için tasarlanmış mekana özgü performanslar, hemzemin dans alanlarında atölye çalışmaları, deneyim alanları, her yaştan ve her kesimden bireyler için ücretsiz atölye çalışmaları ile tüm dans severleri bir araya getirmeyi amaçlıyor.

Festival tarihleri: 10-19 Haziran 2022

https://www.improvisationdancefestival.com

Açık Çağrı Koşulları https://www.improvisationdancefestival.com/acik-cagri/

Herhangi bir sorunuz olursa [email protected] adresine yazabilirsiniz.

Instagram sayfası:

https://www.instagram.com/improdancefest/