İkisi Bir Arada; Lebanon Hanover & Selofan

11 Mayıs 2023 19:57 Eğlence
resimler-haber/selofan.webp
google news

Yunan plak şirketi Fabrika Records'ın gözdeleri aynı gecede, peş peşe Salon'a konuk oluyor. Kentten ilham alan müzikleriyle Lebonan Hanover ve bağımsız wave müzik sahnesinin ön saflardaki temsilcisi Selofan konseri 21 Mayıs 2023 Pazar günü 20:00 da müzikseverler ile buluşuyor.

Lebanon Hanover, yabancılaşmış dünyaya, sıcacık atan iki kalpten gelen buz gibi bir yanıt. Larissa Iceglass ve WilliamMaybelline, William Wordsworth’e hayranlık duyan, art nouveau estetiğinin güzelliğinden etkilenen, geceleri İngiliz sahilleri ve ormanlarında yaptıkları gezintilerden ve Berlin’in kent kültüründen ilham alan, modern çağın gerçek romantikleri olarak karşımıza çıkıyor.

Yunan plak şirketi Fabrika Records’ın arkasındaki itici güç olan Selofan ise synth’le beslenen “coldwave” müzikleriyle 80’lerin goth sahnesinin ve minimalizmin siren çağrısını takip ediyor; bağımsız “wave” müzik sahnesinin ön saflarında yer alıyor.

Aradıkları görselliği ve müzikal cazibeyi elde etmek için yeni drama ve tutkuların peşine düşen deneyimli avcılar; derin, soğuk ve açık saçık analog seslerde uzmanlaşıyor.

Kuzeyin karanlığında kutup ışıklarını arayanlar bu gece Salon’da buluşuyor; uluyan vokallerle, iyi damıtılmış synth’lerle, kalbi kırık saksofonlarla beraber gülücüklerin hakimiyetindeki güncel kültüre başkaldırıyor.

Kaynak
İKSV