Karadeniz Off-Road Kupası Yarışlarında Heyecan Zirvede

25 Ekim 2021 06:00 Spor
resimler-haber/OFF-ROAD-YARIŞI-KARADENİZ-TRABZON.jpg
google news

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, daha yaşanılabilir bir Trabzon için çeşitli etkinliklere imza atmaya devam ediyor. Trabzon Büyükşehir ve Akçaabat Belediyelerinin ev sahipliği yaptığı Karadeniz Off-Road Kupası Yarışları büyük ilgi görürken, heyecan zirve yaptı.

TRABZON BELEDİYESİ OFF ROAD KUPASI

Gençlik ve Spor Bakanlığının himayelerinde, Trabzon Büyükşehir ve Akçaabat Belediyelerinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Karadeniz Off-Road Kupası Yarışları’na Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu ile Trabzon Off-Road Kulübü de destek verdi. Macera ve hız tutkunları ile birlikte Trabzonlu vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Karadeniz Off-Road Kupası Yarışları, Akçaabat ilçesi Yaylacık Mahallesi'nde hazırlanan zorlu parkurda yapıldı. 

Vali Ustaoğlu, Başkan Zorluoğlu, Milletvekili Günnar ve Akçaabat Belediye Başkanı Ekim’in start verdiği yarışta, İran, Gürcistan ve Türkiye’nin çeşitli illerinden yarışmacılar da yer aldı. Nefesleri kesen Karadeniz Off-Road Kupası Yarışları’nın şampiyonu Mustafa Güner oldu. Sayed Ali Reza Pourshaid 2’nciliği, Gürsel Akın ise 3’üncülüğü elde etti.

TRABZON BELEDİYESİ OFF ROAD KUPASI

ETKİNLİKLERİMİZ DEVAM EDECEK

Trabzon’un daha yaşanılabilir bir şehir olması adına büyük gayret gösterdiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “Göreve geldiğimiz ilk andan itibaren ‘Sıkıcı şehirler gelişemez’ anlayışıyla hareket ediyoruz ve bu yönde çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Sosyal, kültürel ve spor etkinlikleriyle hemşehrilerimizi buluşturmaya özen gösteriyoruz. Bugün de burada gerçekleştirdiğimiz Karadeniz Off-Road Kupası Yarışları’nın gördüğü ilgi bizleri mutlu etti. Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak birçok alanda çeşitli etkinlikler organize etmeye devam edeceğiz. Öte yandan bu güzel organizasyonda emeği geçen Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Akçaabat Belediye Başkanımıza ve tüm paydaşlarımıza teşekkürlerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.