Pink Floyd'un solisti Roger Waters, Kudüs'te Yaşananlar Sebebiyle İsrail'e Tepki Gösterdi

09 Mayıs 2021 21:24 Gündem
resimler-haber/rogerwatersisrailetepki.jpg
google news

Ünlü rock grubu Pink Floyd'un solisti Roger Waters , Twitterda Kudüs’te yaşananlar sebebiyle İsrail'e tepki gösterdiği bir video paylaştı.

Roger’dan bir not diyerek paylaştığı videoda işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesi'nde yaşayan Filistinlilerin sözde mahkeme kararı gösterilerek zorla evlerinden çıkarılmasını ve yerine Yahudilerin yerleştirilmesini eleştirdi.

"İsrail bir apartheid (ırkçı, ayrımcılık yapan) devlettir. Şeyh Cerrah'ta yaşanan soykırım niteliğindeki evden zorla çıkarmalara bakın" başlığıyla paylaştığı videoda "İsrail'i her koşulda destekliyorum" şeklinde açıklamada bulunan ABD Başkanı Joe Biden'a seslendi.

Senin desteklediğin insanların soykırımla evlerinden çıkarılması. Sen nasıl hissederdin Joe Biden? Evinde oturuyorsun, orası senin evin, ailenle yüzyıllardır yaşadığınız yer ve bir gün pisliğin biri geliyor ve diyor ki burası bizim. Ben yerleşimciyim. Evini senden alıyorum. Ne yapacağın umurumda değil. Öl. Hatta bu en iyisi olurdu.”

“Yani inanamıyorum. Bu yaklaşım akıl alır gibi değil, beni sinirlendiriyor." Sözleriyle Biden’ın Yahudi yaklaşımını eleştirdi.

 

A note from Roger.

It’s official ISRAEL is an APARTHEID STATE.
Check out SHEIKH JARRAH GENOCIDAL HOUSE CLEARINGS. pic.twitter.com/8X3VFy4Igi

— Roger Waters (@rogerwaters) May 7, 2021